1. Anasayfa
 2. Genel
Trendlerdeki Yazı

Engelli Araç Limiti 2024 Netleşti

Engelli Araç Limiti 2024 rakamları belli oldu. Kulis çalışmalarımız 2024 rakamlarını araştırarak buldu. Peki, 2024 limiti ne kadar olacak? Hangi araçlar alınabilecek?

Engelli Araç Limiti 2024 Netleşti ** Ne Kadar?
Engelli Araç Limiti 2024
4

Engelli Araç Alma Limiti Yükseliyor! Neredeyse hiç araba alamayacak durumuna gelmemiz nedeniyle Engelli Araç Limiti Artacak mı sorusu yoğun bir şekilde geliyordu. ÖTV Muafiyeti sağlanarak engelli araç alabilecek bireyler, 2023 engelli araç limiti kapsamında 1.004.000 (Bir milyon dört bin) TL’ye kadar otomobilleri satın alıp, kullanabiliyorlardı. Artan enflasyon ve yükselen otomotiv fiyatları nedeniyle, alınmak istenen bir çok araç bu rakamın dışında kalıyor. Peki, yeni limit ne kadar olacak? Engelli Araç Fiyatları 2024 Limiti ne kadar olacak?

Engelli Araç Limiti 2024 Yılında Ne Kadar?

Engelli Araç Limiti 2024 yılında Ocak ayının ilk gününde sonra resmi gazete de yayınlanıp, 1.591.255 TL olarak güncellenecek. Kulis bilgilerinden aldığımız haberler kapsamında, Engelli Araç Limiti 2023 rakamı olan 1.004.00 TL Yüzde 58.46 oranında zamlanarak 1.591.255 TL‘ye çıkıyor.

Anlayacağınız seçebileceğiniz otomobil daha da arttı. Otomobil fiyatlarına zam gelmesi ve ÖTV Muafiyet rakamının güncellenmemesi nedeniyle 2023 yılı itibariyle neredeyse alınabilecek araç kalmayacak duruma gelmişti. Engelli araç limiti 2024 HESAPLAMAsı kapsamında güncellenen yeni limitler eşliğinde çok sayıda otomobil alıp tercihlerinizi değerlendirebilirsiniz. Fakat değişen ne yazık ki yalnızca limitler olmadı…  Alım aşamasında yeni kurallar, kısıtlamalar da getiriliyor.

Engelli Araç Alma Şartları Nelerdir?

Engelli Araç alma şartları kapsamında engelli raporunuz vergi dairesi tarafından onaylanmış olmak zorundadır. Bu rakamlar üzerinden otomobil sahibi olmak istiyorsanız, en az %90 oranında engelli raporunuzun bulunması gerekli. Ayrıca siz de fark etmişinizdir ki tüm otomobillere sahip olamıyorsunuz. Alacağınız otomobilin satış fiyatı 1.591.255 TL TL’den fazla olmamalı ve aracınız ticari kategoride yer almamalıdır.

 • 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • ÖTV Muafiyetli alınan araç 5 sene suretle kesinlikle satılamaz.
 • 5 sene içinde yeni araç alabilmesi için mevcut aracının kazalı olması ya da doğal afetler nedeniyle kullanılamaz durumda olması gerekmektedir.
 • Aldığı aracın motorunun en fazla 1.6 LT olması
 • Tam teşekkülü bir hastaneden rapor alması
Engelli Araç Limiti 2024
Engelli Araç Limiti 2024

Renault Engelli Araç fiyatları 2023 kapsamında alabileceğiniz bütün araba opsiyonları ve fiyat seçeneklerine yer verdik. Sizlerin de en kısa sürede hayalinizdeki otomobilinize kavuşmanız dileklerimiz. Engelli Araç Limit 2024 rakamını araştırıp, sizin için bulduk. Aklınıza takılan bir soru olduğunda, ya da yaşadığınız deneyimleri diğer kullanıcılarla paylaşmak istediğinizde bizlere yorumlar bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

2018 yılında Engelli Araç alma çabalarım sırasında yaşadığım büyük zorlukları, bir başkasının yaşamasını engellemek adına bu platformu kurdum. Gönüllük esasıyla yürüdüğümüz bu yolda siz de bizimle iletişim kurarak aramıza katılabilirsiniz. BİZ BERABER GÜÇLÜYÜZ. Engelli Araç Platformu bir Engelsiz YAŞAM Girişimidir

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. Rakamı beğendiniz mi? Bana düşük geldi :(

 2. 18 yaşından küçük çocuk,yüzde 90 engelli raporu var. Bu raporla engelli aracı alabilir mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir