1. Anasayfa
 2. Engelli Araç Fiyatları

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023 Aralık (ÖTV’siz Rakam)

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023 yılında da engelli araç ihtiyacımıza yönelik, en popüler arayışlarının arasında geliyor. Japon otomobil devinin sağlamlığı, piyasadaki marka imajı gibi değerler gözetildiğinde, ihtiyacımız fazlasıyla karşılayan geniş ürün yelpazesiyle rakiplerinden ön plana çıkmayı başarıyor. Peki, Engelli Araç Alım limiti olan 1.004.000 TL kapsamında hangi Honda marka araçlar alınabilir? Hem ÖTV'siz satış rakamlarını inceledik, hem de araçlar hakkında bilgiler verdik.

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023 Aralık (ÖTV’siz Rakam)
Honda ÖTV'siz
0

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023 yılında da, ÖTV indirimi kapsamında en çok tercih edilen otomobiller arasında yerini almayı başardı. Özellikle de Honda Civic ötv’siz fiyat 2023 yılı tercihlerinde Sıfır engelli araç fiyatları arasında önemli bir Pazar payına sahip.

Honda ÖTV’siz Sıfır engelli araç fiyatlarını incelediğimizde, engelli araç alım limiti olan 1.004.000 TL ‘ye kadar “3 farklı modeli” satın alabiliyoruz. Bu modelleri şu şekilde sıralayabiliriz,

 • Honda Civic
 • Honda City
 • Honda Jazz

Japon otomobil devi, yalnızca ÖTV muafiyetli fiyatlar değil, Özellikle Civic modeliyle dünya genelinde de satış rekorları kırıyor. Ayrıca Honda, bizlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve daha güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmak için engelli araç tertibatları da üretmektedir. 

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023
Honda Engelli Araç Fiyatları 2023

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023 rakamlarını incelediğimizde muadillerinin bir tık fazla rakamla sahip olabileceğimizi söyleyebiliriz. Fakat ÖTV İndirimi uygulandığında aradaki farkın alınamayacak kadar yüksek olmadığını da özellikle belirtmemiz gerekli.

2023 Ocak ayı itibariyle güncellenen 2023 engelli araç limiti olan 1.0004.000 TL ‘ye firmanın satın alınabileceğimiz model ve donanımlarını ayrı ayrı inceledik. Ayrıca araçlar hakkında net ve doğru bilgilendirmeler yaparak olumlu ve olumsuz yönlerini de aktararak karar vermeniz de yardım olmak istedik.

Honda Civic Engelli Araç Fiyatları 2023

Honda Engelli Araç Fiyatları listesi kapsamında satışa yayılan Honda Civic modelleri (Executive+ donanımlı modeller haricinde) özürlü aracı olarak satın alınabilecek. Bunun için yalnızca mani durumunuzu gösteren resmi bir sıhhat kuruluşundan aldığını özürlü raporuyla bir Honda bayiine başvurmanız yeterli olacaktır. Üstelik ruhsatname sahibi yalnızca siz de olmak mecburiyetinde değilsiniz. Ailenizden birisinin mani halini ispatlamanız halinde dahi Honda Civic’e ÖTV ödemeden ulaşabilirsiniz. Peki, Honda Civic 2023 ÖTV muafiyetli fiyatları ne kadar olacak? Engelli aracı kapsamında Honda Civic ne kadar indirimle satın alınabilecek?

Honda Civic ÖTV'siz
Honda Civic ÖTV’siz

Honda Civic, Sedan sektöründe oldukça uzun yıllardır alanının lideri konumunda. Honda Civic ötv’siz fiyat 2023 rakamları da geçmiş yıllarda olduğu gibi ÖTV’siz Sıfır araç satış limitinin altında yer aldığı için bu alanda tercih ettiğimiz popüler bir otomotiv. Yalnız, bizden uyarması. Limitlerde geziniyor, eğer almak gibi bir niyetiniz varsa elinizi biraz çabuk tutmalısınız. Sürekli zam geldiği için limiti geçme ihtimali de yüksek.

İşte Honda Civic  2023 Engelli araç fiyat listesi;

 • Honda Civic 2023 Sedan 1.5L VTEC Benzinli – Turbo ECO Elegance – CVT Otomatik Vites: 542.702 TL
 • Honda Civic 2023 1.5L VTEC Benzinli – Turbo ECO Executive – CVT Otomatik Vites: 596.414 TL
 • Honda Civic 2023 1.5L VTEC Turbo Elegance CVT Otomatik: 642.702 TL
 • Honda Civic 20231.5L VTEC Turbo Executive + CVT Otomatik: 696.414 TL

2023 Civic modeli “ECO LPG” ve benzinli haliyle satışa sunuluyor. Yanınca ECO diye yazdığımızda fabrikasyon LPG olduğunu ve yakıt açısından da tasarruflu olduğunu özellikle belirtelim.  Rakamlara değindiğimize göre, sizlere fikir vermesi açısından biraz da araçların tanıtımını yapalım.

Honda Civic Dış Görümü

Honda Civic 2023 Sedan, üstün performansı şık tasarımı ve yenilikçi özellikleriyle öne çıkıyor. Honda’nın mühendislik başarısıyla bir araya gelen Civic, sürüş keyfimizi ve konforumuzu oldukça yukarılara taşıdığından emin olabilirsiniz.

Honda Civic Sedan’ın dikkat çeken tasarımı, akıcı hatları ve modern detaylarıyla göz alıcı bir görünüme sahip. Yenilenmiş ön ızgarası, LED farları ve sportif detayları, araca dinamik bir görünüm kazandırıyor. Onun için kesinlikle Özgün tasarım diyebiliriz.

Honda Civic İçi

2023 Honda Civic Sedan’ın iç bölümünü incelediğimiz de, yüksek kaliteli malzemeler dikkatimizi çekti. Sürücü ve yolcu koltukları konforlu bir deneyim sağlamak üzere tasarlanmış. Özellikle de şoför kabin alanı oldukça geniş ve ferah. Sürücü koltuğunda yükseklik ayarlaması ve bel desteği gibi ayarlanabilir özellikler olması aracın pozitif yönleri olarak ön plana çıkıyor.

Honda Civic Engelli Araç Fiyatları
Honda Civic Engelli Araç Fiyatları

Honda Civic Motor Vites Kutusu

Honda Civic ‘in kaputunu açtığınızda, motor bölümünde 1.0 litrelik turbo şarjlı benzinli motor, oldukça çevik bir sürüş deneyimi sunuyor. Yakıt tüketiminin de makul oranlarda olduğunu söyleniliriz. Ayrıca, 1.5 litrelik turbo şarjlı benzinli motorun performansını özellikle denemenizi tavsiye ederiz.

Honda Civic‘in şanzıman seçenekleri arasında hem manuel hem de Otomatik şanzıman mevcut. CVT Vites kutusunu kullandığı için vites geçişlerini anlamıyorsunuz bile. Zaten firma otomatik vites konusunda yıllardır bir efsane.

Eğer Honda Civic benim için “Yüksek rakam”  düşüncesindeyseniz, o zaman halefi City araca yönelebilirsiniz.

Honda City Engelli Araç Fiyatları 2023

Honda City ÖTV'siz
Honda City ÖTV’siz

Honda City, kompakt sedan sınıfında yer alan daha minimal bir sedan. Şehir içi ve uzun yolculuklar için küçük dev olarak adlandırılıyor. Hem pratik hem de şık bir tasarımı var. Geniş iç mekânının dışında gelişmiş teknolojik özellikleriyle fazlasıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Eğer rakamları düşük olsun, aracın kendisi de fazla büyük olmasın ama SEDAN Araç olsun diyorsanız, Honda City ÖTV’siz rakamlarını sizin için yayınlıyoruz.

İşte,  Honda City 2023 engelli araç fiyat listesi;

 • Honda City 2023 1.5L i-VTEC Elegance CVT-Otomatik: 423.617 TL
 • Honda City 2023 1.5L i-VTEC Executive CVT-Otomatik: 436.582 TL

Honda City Dış Tasarımı

Honda City, kompakt bir sedan olarak bilinir ve dış tasarımı, aerodinamik bir yapıya sahip, keskin hatlara ve modern bir görünüme sahip. Ön ızgarası oldukça geniş ve krom kaplama şeklinde tasarlanmış. Farlarda kullanılan LED teknolojisi de otomobile bam başka bir görünüm katmış. Aracın arka kısmı da da sportif bir görünüme sahiptir arka stop lambaları da yine LED teknolojisiyle karşımıza çıkıyor. Kısaca oldukça estetik bir görümü var demek ona haksızlık olmaz.

Honda City İç Tasarımı

Honda City‘nin iç mekânı, oldukça geniş ve ergonomik bir şekilde tasarlanmış. Kaliteli malzemeler kullanılıp kullanıcılarının beğenisine sunulan iç mekân, konforlu bir yolculuk deneyimi yaşatıyor. Özellikle yolcular için tasarlanan geniş konfor özellikleri aracı ön plana çıkartan özellikleri arasında. Ayrıca, multimedya sistemi, geri görüş kamerası teknolojik özelliklerin de oldukça başarılı olduğundan söz edebiliriz.

Honda City Motor ve Vites Kutusu

Honda City‘nin motor seçeneklerine baktığımızda 1.5 L benzinli motorlarla geldiğini görüyoruz 1.5 litrelik Geliştirilmiş teknolojili DOHC i-VTEC motor, yüksek güç ve tork üretiyor. Üstelik tüm bunları yaparken yakıt tüketimini de oldukça makul seviyelerde tutuyor. Dışarıya attığı yanmış gaz oranlarındaki emisyon düşüklüğü de onun çevre dostu özelliğini ön plana çıkartıyor. Gelen otomatik şanzıman da Honda’nın efsane CVT Vites kutusu.

Honda Jazz Engelli Araç Fiyatları 2023

Honda JAZZ ÖTV'siz
Honda JAZZ ÖTV’siz

Honda Jazz kompakt hatchback segmentinde yer alan, dışı küçük içi büyük dev bir araç. HB sınıfında yer aldığına aldanmayın, aracın içine bindiğiniz zaman muadillerinden bu alanda kat ve kat üstün olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Üstelik gelişmiş hibrit teknolojisiyle yakıt değerleri de oldukça düşük seviyelerde.

İşte, Honda Jazz 2023 engelli araç fiyat listesi;

 • Honda Jazz 2023 1.5L i-MMD Hybrid Executive: 601.160 TL
 • Honda Jazz 2023 1.5L i-MMD Hybrid Crosstar Executive: 618.359 TL

Honda ÖTV Muafiyetli Araç Nasıl Alınır?

Honda Engelli Araç Fiyatları 2023
Honda Engelli Araç Fiyatları 2023

Honda ÖTV muafiyetli araç nasıl alınır? Honda ÖTV’siz bir şekilde araç alınabilmesi için engelli bireylerin, sağlık kurulundan alınan engelli raporuna sahip olması gerekir. Rapordaki engellilik oranı ve detaylar, aracı satın aldıktan sonra kullanım aşamaları da alınan rapor doğrultusunda değişkenlik gösterir.

Honda ÖTV Muafiyetli araç alabilmek için öncelikle tam teşekküllü bir devlet hastanesinden randevu almanız gerekiyor. Yapılan kontroller kapsamında, , %90 ve üzeri engel oranına sahip olursa ÖTV muafiyeti uygulanılarak araç satın alabilir. 

1 kez oylandı, 5 üzerinden 5 puan aldı.

2018 yılında Engelli Araç alma çabalarım sırasında yaşadığım büyük zorlukları, bir başkasının yaşamasını engellemek adına bu platformu kurdum. Gönüllük esasıyla yürüdüğümüz bu yolda siz de bizimle iletişim kurarak aramıza katılabilirsiniz. BİZ BERABER GÜÇLÜYÜZ. Engelli Araç Platformu bir Engelsiz YAŞAM Girişimidir

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir