1. Anasayfa
 2. Engelli Araç Fiyatları

Mercedes Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran – ÖTV’siz Rakamlar!

Mercedes Engelli Araç Fiyatlarını sizler için derledik! Bu listede ÖTV muafiyetsiz bir şekilde güncel Mercedes araçların OLASI engelli araç alım liste fiyatı yer almaktadır. MERCEDES engelli araç fiyatları listesi, ÖTV'siz bir şekilde alınabiliyor mu? Bütün sorularınızın cevabı BURADA!

Mercedes Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran – ÖTV’siz Rakamlar!
Mercedes Engelli indirimi
2

Mercedes Engelli Araç Fiyatları 2024 yılı rakamlarını listeledik! Son yıllarda getirilen yasal limitlere göre her geçen gün sıfır engelli araç alımı daha da zorlaşmaya başladı. ÖTV’siz engelli raporu ile araç almak isteyenler, geçtiğimiz yıllarda Mercedes-Benz marka otomobil alabilirken. 2024 yılı rakamları baz alındığında bu durum ne yazık ki mümkün değil. Güncel Mercedes satış rakamları, ÖTV’siz araç alım limitinin üzerinde kaldığı için Mercedes’in her hangi bir aracı alınamıyor. 2024 yılı itibariyle Güncellenen ÖTV Araç alım limiti rakamı olan 1.591.200 TL‘nin güncellenmesi durumunda aşağıdaki fiyatlarla bir Mercedes’iniz olabilir.

Mercedes Engelli Araç Fiyatları 2024 Listesi

Mercedes Engelli Araç Fiyatları 2024 listesi 1.591.200 rakamının güncellenmesi ihtimaliyle hesaplanmıştır. Rakamı biraz yükseğe çekerlerse Mercedes Engelli Araçları, aşağıdaki oranlarla satışa sunulacaktır.

 • Mercedes-Benz 2024 C 200 4MATIC Exclusive Donanım 9 ileri otomatik Benzinli: 925.900 TL
 • Mercedes-Benz 2024 C 200 4MATIC AMG Donanım 9 ileri otomatik Benzinli: 936.000 TL
 • Mercedes-Benz 2024 E 200 d Exclusive Donanım Dizel 9 G-Tronic Otomatik Vites: 1.80,900 TL
 • Mercedes-Benz 2024 E 200 d AMG Donanım Dizel 9 G-Tronic Otomatik Vites: 987.900 TL
 • Mercedes-Benz 2024 E 300 d AMG Donanım 4MATIC Dizel 9 G-Tronic Otomatik Vites: 984.700 TL
 • Mercedes-Benz 2024 SUV GLA 200 Donanım Progressive 7G-DTC Benzinli: 1.120,900 TL
 • Mercedes-Benz 2024 SUV GLA 200 Donanım Progressive+ 7G-DTC Benzinli: 1.080,500 TL

Engelli Araç Alım Limiti Ne Kadar?

Engelli Araç Alım Limiti Ne Kadar? Engelli Araç Alım Limiti 2024 yılı itibariyle 1.591.200 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam Mercedes araçlarının satış limitinin altında kaldığı için, ÖTV’siz bir şekilde Mercedes otomobil sahibi olmak şimdilik mümkün değil. Mercedes Engelli Araç Fiyatları listesini, hemen üst bölümde yayınladık.

Eğer limit güncellenir ve satış rakamlarının üstünde kalmayı başarırsa bu durumda dilediğiniz aracı alıp, kullanıma başlayabilirsiniz. Her ne kadar Mercedes Engelli Araç Fiyatları listenin dışında kalsa da, engelli araç alım limiti kapsamında alabileceğiniz harika otomobiller var.

thumbnail
Önerilen Yazı
BMW Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran (ÖTV’siz GÜNCEL LİSTE!)

ÖTV’siz Araç Alım Limiti Yükselecek Mi?

ÖTV’siz Araç Alım Limiti Yükselecek Mi? Engelli araç alım limitleri, enflasyon dengeleri gözetilerek her yıl düzenli olarak Ocak ayında Devlet tarafınca belirlenmektedir. Fakat hızlı yükselen ekonominin etkisiyle rakam düşük kala biliyor. OCAK ayında limitlere bir güncelleme yapılsa da, biz bu rakamların yeterli olmadığı düşüncesindeyiz. Nitekim, Mercedes Engelli Araç Fiyatlarını incelediğimiz rakamlar gerçekten komik kalıyor. Kim bilir belki tekrar bir güncelleme olur, konuyu takip ediyoruz.

Mercedes Engelli Araç Fiyatları
Mercedes Engelli Araç Fiyatları

Listede gördüğünüz tüm Mercedes marka arabaların fiyatları, ÖTV eklenmeden verilmiştir. Bu araçların fiyatlarına ÖTV eklendiğinde ise, en az 2 katına çıktığını görebilirsiniz. Neden bu kadar fazla diye düşünüyorsanız, sebebini Mercedes-Benz araçların gerçekten de lüks otomobiller olması olarak sizlere söyleyebiliriz. Böyle bir durumda, engelli bireyler; yasal fiyat limitine takılacaktır. Hükümet tarafından 2024 yılında belirlenen limit 1.591.200 Türk Lirasıdır. Bu fiyatın üzerine çıkan araçlarda ÖTV muafiyeti ya da indirimi ne yazık ki uygulanmamaktadır.

Yüzde 76 Engelli Raporu İle Araba Alınabilir Mi?

Engelli araç alma yasası ile her engelli bireyin ucuza otomobil sahip olması mümkün değild. Bu oran, yüzde 90 olarak belirlenmiştir. Yüzde 90’ın altında engeli bulunan ve ortopedik rahatsızlıkları olan kişiler; araçta tadilat yapılması önkoşulu ile ÖTV muafiyetli araç satın alabilirler.

Yüzde 90 Engelli Raporu ÖTV İndirimi Ne Kadar?

Yüzde 90 ve daha fazla engelli kişiler için, öncelikle “Sürücü ehliyeti alabilir.” raporu bulunma şartı var.. Kişi, böyle bir rapor alamıyorsa; aracını birilerine verme hakkına sahiptir. Ayrıca yüzde 90 ve üzerinde engelli bireyler, ÖTV indiriminden ziyade ÖTV’den muaf tutulmaktadır.

Bu yazımızda Mercedes Engelli Araç Fiyatları 2024 hakkında sizlere en güncel bilgileri verdik. Aklınıza takılanları ya da görüşlerinizi bizlerle YORUMLAR bölümünden paylaşabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

2018 yılında Engelli Araç alma çabalarım sırasında yaşadığım büyük zorlukları, bir başkasının yaşamasını engellemek adına bu platformu kurdum. Gönüllük esasıyla yürüdüğümüz bu yolda siz de bizimle iletişim kurarak aramıza katılabilirsiniz. BİZ BERABER GÜÇLÜYÜZ. Engelli Araç Platformu bir Engelsiz YAŞAM Girişimidir

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 28 Nisan 2024

  Yüzde yüz yakın raporum var. Arac kullanmayı birak motorla tek teker yaparım. :) 2016 dan beri Bi AMG hayel oldu olmaya devam edecek sanırım ilk arabam mersedest AMG olsun istedim ben ne kadar yaklaşsam o o kadar uzaklaştı piyasaya bakınca hiç Bi yonettim bu piyasıyı düzeltemez düşüncem. Bende arac almam o kesin eger binseydim raporum la suan polo da alabilirim gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir