1. Anasayfa
 2. Engelli Araç Fiyatları

TOGG Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran – ÖTV’siz Rakamlar!

TOGG Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran – ÖTV’siz Rakamlar!
TOGG Engelli indirimi
0

Togg Engelli Araç Fiyatları 2024 yılında otomobilin ”Tüm siparişlere” açılmasıyla  Togg Engelli indirimi popüler oldu. Yerli ve milli aracımız TOGG ÖTV’siz bir şekilde satın alınıp, kullanılabilir. 2024 yılı itibariyle belirlenen 1.591.200 TL fatura tutarının altında kalan “TOGG T10X V1 RWD Standart Menzil” paketi ÖTV’siz bir şekilde satın alınabiliyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olan TOGG ‘u ÖTV’siz satın almak istiyorsanız, biraz acele etmelisiniz. Çünkü olası zamanlarda ne yazık ki liste dışında kalması yüksek ihtimal.

Togg Engelli Araç Fiyatları 2024 Listesi

Togg Engelli Araç Fiyatları listesi, diğerlerinden farklı işliyor. Çünkü, yerli üretim olması ve özel vergi indirimleriyle Togg ÖTV’siz %12 oranında bir indirimle satın alınabiliyor. Rakamlar da oldukça yüksek olduğu için bu oranın bile yeterince tatminkar düzeyde olduğundan söz edebilir.

 • TOGG T10X Modeli V1 RWD Standart Menzil: 910.800 TL
 • TOGG T10X Modeli V2 RWD Standart Menzil: 1.042.600 TL

Biraz da araçtan bahsedelim, milli aracımızın Togg Engelli Araç Fiyatları 2024 listesine giren özellikleri şu şekilde,

Togg ÖTV’siz Aracın Özellikleri

Togg ÖTV’siz Aracın Özellikleri elektrikli araç olma özelliği nedeniyle menzil değerlendirmesiyle başlıyor. Bu araç için belki den kritik konu bu çünkü…

 • Menzil: 314 km
 • Şarj kapasitesi: 52,4 kWh           
 • Hızlı şarj süresi:  28 dk  
 • Maksimum güç : 160 kW
 • Maksimum tork : 350 Nm          
 • Enerji tüketimi: 16,7 kWh          

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Togg Engelli Araç olarak tercih edilebilir mi? Togg Engelli Araç Fiyatları tatminkar düzeyde mi? Beraber tartışalım, görüşlerinizi bize YORUMLAR bölümünden aktarabilirsiniz. Ayrıca, TOGG dışında Engelli Araç Limiti kapsamında seçeceğiniz çok sayıda alternatif var. Bunlara da göz atmak, sizler için önemli olabilir.

TOGG Engelli Araç Fiyatları
TOGG Engelli Araç Fiyatları 2024

Togg C – Suv Modeli İncelemesi

Togg C – Suv Modeli olarak adlandırılan model halk arasındaki tabirle “Jip” olarak geçiyor. Yerli otomobiller arasında piyasaya çıkan ilk araç olacağı resmi açıklamayla doğrulanmış durumda. Alanında birçok rakibi bulunan C – Suv ‘un kendini diğer emsallerinden en öne çıkartan özelliği elektrikli motora sahip olması. İçten yanmalı benzinli ve dizel motorlarla mukayese edildiğinde bu özellik çok önemli. Artan yakıt fiyatları, dizel ve benzinli motorlara uygulanan vergilendirme politikası, sağlanacak tasarruf derken azımsanamayacak kadar büyük bir avantaj. Aslına bakarsanız kendi segmenti de farklı rakipleri var. Jip tarzı elektrikli bir aracı Mercedes, Jaguar, Tesla ve Audi ‘de üretiyor. Tüm rakipleriyle gerek donanım, gerek mesafe açısından benzer özellikler taşısa da fiyatı onu ön plana çıkartmayı başarıyor.

Şimdi yerli ve milli C – Suv ‘umuzun biraz derinden analiz edelim.

Togg C – Suv Dış görünüm

Oldukça estetik bir görüntüsü var. Araca ön kısımdan baktığımız an laleyi andıran ızgara tasarımı kendisini bariz bir şekilde belli ediyor. Bunun estetiksel yapısı dışında tarihsel anlamda da önemli bir detay olduğunu belirtmekte fayda var. Lale özellikle de Osmanlı dönemlerinde el sanatı işlemelerinde motif olarak yoğun bir şekilde kullanılıyordu.  Daha sonra kattığı estetik nedeniyle çevre süsleme işleminde (şimdiki ismiyle peyzaj) kullanılmaya başlandı. Gündelik hayata o kadar yer etti ki tarihimizdeki “Lale devri” dönemi bu şekilde evirildi. Togg C – Suv özelinde de estetik sağlanmak istenildiği gibi tarihimize de bir temas amaçlanmış.

Oldukça güzel far tasarımı ve dikey bir şekilde aşağıya doğru uzanan viraj lambaları bütünleyici bir şekilde birbirlerini tamamlamış. Kullanılan balık  sırtı anten, krom cam çıtaları, jantlardaki yine lale imajı gibi görselliği artırıcı unsurların bütün donanımlarda mı olacağı yoksa seçile bilirliğe yönelik opsiyonların mı olacağı şimdilik merak konusu.

Togg C – Suv İç Mekan incelemesi

İç detayında ise kullanılan açık renk tonları aracın içine ayrı bir ferahlık katmış. Bu ince detay kullanılan led aydınlatma sistemiyle daha da görsel bir yapıya bürünmüş. Ön kısımdaysa tamamen krom ve deri hegemonyası hâkim. Havalandırma, direksiyon ve konsol kısımlarındaki devasa elektronik ekranlar, deri ve kromlarla tamamlanarak hoş, konforlu ve geniş kullanım alanı elde edilmiş. Direksiyon simidi üzerinde ki TG detayı da marka açısından oldukça hoş bir detay. Ayrıca,

 • Kokpit tasarımı tamamen sürücü odaklı bir şekilde dizayn edilmiş.
 • Üç kol olan tamamen deri kaplı ve kalın, rahat yapısı bulunan direksiyon simidi.
 • İşçilik ve malzeme kalitesi gayet tatminkâr düzeyde
 • Kapı içlerinin tamamına hoparlör yerleştirilmiş. Bu müzik keyfini en yükseklerde yaşamanıza olanak tanıyor.
 • 10 inç ve üstü devasa ekranı bizlere tablet hissiyatını veriyor.
 • Klasik dijital ekranların dışında araç özelinde ikinci bir bilgilendirmek ekranı var.

Tog C-Suv Boyutları

Bagaj hacmi, araç uzunluğu, tavan hacmi gibi istatiksel rakamlar henüz tam olarak aktarılmadığı için yayınlamıyoruz. Bu konu hakkında takipte kalın, reel rakamlara ulaşılınca sizlere bilgilendirme yapacağız. Fakat değinilen bir teknik özellik var ki ona değinmeden geçemeyeceğiz. O da aks mesafesi.

Yapılan açıklamaya göre muadilleriyle kıyasladığımız zaman en uzun aks mesafesi TOGG C – Suv ‘da bulunuyor. Bu mesafe ön teker ile arka teker arasındaki uzunluğu gösteren mesafedir. Özellikle JIP tarzında yerden yüksek araçlar için alanın uzunluğu büyük bir önem arz ediyor.

Jip tarzı araçlar ağırlık bakımından diğer araçlardan daha yüklüdür. Bu ağırlık yer çekimi kuvveti nedeniyle lastiklere oradan da yola bindirilir. Tabi, tek etkilenen parçalar onlar değil. Paralelinde bu yükü taşıyan farklı parçalar da mevcut –ki bunların birisi de aks.  Uzun olması yükü daha rahat sönümleyebileceği anlamına gelir. Ayrıca yola daha sağlam basmasına ve aracı savurmadan daha güvenli bir sürüş ortamının ortaya çıkmasına neden ocaktır. Halk arasında adı dingil olarak geçse de aynı görevi üstlenen farklı isimlerdir.

Togg Engelli Araç Fiyatları

Togg Engelli Araç Fiyatları 2024 Güncel listesini ve araç hakkında bilgilere yer verdik. Peki, siz ne düşünüyorsunuz? Togg Engelli Araç Fiyatları cazip mi, alınabilir mi? Birlikte tartışalım… Görüşlerinizi bizlere YORUMLAR bölümünden aktarabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

2018 yılında Engelli Araç alma çabalarım sırasında yaşadığım büyük zorlukları, bir başkasının yaşamasını engellemek adına bu platformu kurdum. Gönüllük esasıyla yürüdüğümüz bu yolda siz de bizimle iletişim kurarak aramıza katılabilirsiniz. BİZ BERABER GÜÇLÜYÜZ. Engelli Araç Platformu bir Engelsiz YAŞAM Girişimidir

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir