1. Anasayfa
 2. Renault Engelli Araç Fiyatları

Renault Clio Ötv’siz Fiyatı 2024 Haziran (Güncel RAKAMLAR)

Renault Clio Ötv’siz Fiyatı 2024 Haziran (Güncel RAKAMLAR)
Renault Clio Engelli indirimi
0

Renault Clio Ötv’siz Fiyatı 2024 yılında da Türkiye’nin en çok satılan araçlarının başında yer alması nedeniyle oldukça yoğun bir şekilde araştırılıyor. Renault Engelli Araç Fiyatları arasında en makul fiyatlarla satışa sunulan Clio modeli, Renault Clio engelli indirimi uygulandıktan sonra çok makul rakamlara satın alınıp, kullanılmaktadır. Otomobilin genel anlamda da Türkiye ‘nin en çok satan araçlarından birisi olduğundan da söz edelim.

2024 yılında makyajlanarak bambaşka bir havaya bürünen Clio, hem rakam hem de özellikler bakımından Engelli araç fiyatları arasında araştırma yapan kullanıcıları adeta cezbediyor.

Renault Clio Ötv’siz Fiyatı 2024

Renault Clio Ötv’siz Fiyat Listesi 2024 rakamlarında bütün Clio donanımlarını ayrı ayrı listeleyerek otomobiller hakkında bilgilendirmeler yaptık. Bu sayede hem araçların ÖTV’siz fiyatlarına erişim sağlayabilecek hem de otomobiller hakkında bilgi edinebileceksiniz.

 • Renault Clio  Joy Donanım 1.0 Tce Benzinli 65 beygir: 609.900 ₺
 • Renault Clio  Joy  Donanım1.0 TCe Benzinli – LPG ‘li ECO 100 beygir: 608.900 ₺
 • Renault Clio  1.0 TCe Benzinli-Otomatik Vites 90 beygir 612.900 ₺
 • Renault Clio Touch Donanım 1.0 TCe Benzinli 90 beygir: 622.000 TL
 • Renault Clio  Touch Donanım1.0 TCe Benzinli – LPG ‘li ECO 100 beygir:625.900 ₺
 • Renault Clio Touch  Donanım1.0 TCe Benzinli-Otomatik Vites 90 beygir: 630.900 ₺
 • Renault Clio Icon  1.0 TCe Benzinli-Otomatik Vites 90 beygir: 649.900 ₺

Clio donanım sıralaması yaptığımızda JOY başlangıç, Touch orta ve ICON donanımında en FULL paket olduğundan söz edebiliriz. Birde Renault Clio almanız durumunda tercih edebileceğiniz ek paketler bulunuyor. Bu paketlerle aracınızı hem daha teknolojik bir yapıya büründürüp, hem de kullanım konforunuzu arttırabilirsiniz. Her donanımda satın alınabilecek farklı özellikler var. Bu nedenle de donanım donanım ayırarak her birini ayrı bir şekilde ele alacağız.

Renault Clio Ötv’siz Fiyatı
Renault Clio Ötv’siz Fiyatı

Renault Clio JOY Opsiyonları

Renault Clio Opsiyonları Touch donanıma göre daha düşük. Metalik renk ve stepne lastik fonksiyonu bulunuyor. Metalik renkte aracınız daha parlak bir görünüme kavuşur, boya daha canlı durur. Yedek lastikte halk arasındaki tabirle “Stepne” olarak adlandırılır. Bu opsiyonu almazsanız lastik tamir kiti veriliyor. Rakamlar da şu şekilde,

 • Metalik Renk: 9000 ₺ – Boya daha canlı duruyor. Estetik bir görünüş için tercih edilebilir.
 • Yedek lastik: 4000 ₺ -Stepne lastiği

Renault Clio Touch Opsiyonları

Renault Clio Touch opsiyonları JOY donanıma göre daha geniş tutulmuş. Metalik renk ve Stepne opsiyonu burada da karşımıza çıkıyor. Ayrıca navigasyon seçeneğiniz de var. Teknoloji paketi de eller serbest kart sistemi( Araca binmek için anahtara basmanıza gerek yok,  ya da otomatik uzaklaşınca kendisi kilitler) gibi özelikleri içinde barındırıyor. Rakamları da şu şekilde,

 • Metalik Renk: 4000 ₺
 • Yedek lastik: 4000 ₺
 • Navigasyon Paketi: 7.500 ₺
 • Teknoloji Paketi: 11.500 ₺
 • 16″ Alaya Alüminyum Jantlar: 7.500 ₺

Renault Clio Engelli indirimi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Renault Clio Engelli indirimi hesaplaması otomobilin satış rakamları üzerinden yapılmaktadır. Alacağınız otomobil fazla 1.6 LT motor hacmine sahip olmalı ve Engelli Araç Alım Limiti 2024 yılında belirlenen barem olan 1 milyon 591 bin 255 TLnin altında yer almalıdır.

Aracın TipiOtomobil
Motor Hacmi1600 Litre
Aracın Vergisiz Fiyatı472.827 TL
ÖTV Oranı%80
ÖTV Tutarı378.230 TL
KDV Oranı%18
KDV Tutarı153.183 TL
Toplam Vergiler531.413 TL
Engelli İndirimli Rakamı557.889 TL
Renault Clio Engelli indirimi hesaplaması

Anlayacağınız, yaklaşık 1.000.000 TL’ye satılan bir otomobile ÖTV Muafiyeti uygulanıp 557.889 ,TL ‘ye ÖTV’siz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

 • Renault Clio Engelli indirimi hesaplaması aşamasında, talep edilen aracın ham fiyatına ÖTV uygulanır ve ham fiyat ile ÖTV fiyatı toplanarak KDV’si eklenir
 • Renault Clio Ötv’siz araca sahip olurken, KDV indiriminden de yararlanırsınız. Normal araçlarda %20 KDV ödenirken Renault Clio Ötv’siz araç alım aşasında ödeyeceğiniz KDV oranında, rapora göre değişkenlik göstermekle birlikte %15 oranında uygulanmaktadır.
 • KDV ve ÖTV ile uygulanan ayrı ayrı indirimler, araca bağlı farklılık göstermekle birlikte ortalama %30-32 arasında değişir. 

Renault Clio Kullanıcı Yorumları

Renault Clio Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde hemen herkes aracın çok az yaktığından ve vites geçişlerinin neredeyse hissedilmez olduğundan söz ediyorlar.  Otoban faresi gibi, küçük donanım şehir içinde kolay park imkânı sağlıyor. Tek olumsuz yanının biraz rüzgar sesi aldığından söz edilmektedir. Fakat servis bölümü yaptığı müdahaleyle bu sorunu ortadan kaldırmış. Anlayacağınız otomobilin “kronik” olarak adlandırabileceğimiz her hangi bir sorunu bulunmuyor.

Renault Clio Dışı

Yeni Renault Clio, modern ve çekici görünümüyle kendisini ön plana çıkartmayı başarıyor. Yenilenen tasarımıyla önceki modellere kıyasla daha sportif bir yapıda olduğundan söz edebiliriz. Göze batan ve ben buradayım diye bağıran LED farları, ön taraftaki kocaman Renault logosu ve dinamik hatları ona çok dinamik bir görünüm katmış.

Renault Clio İçi

Clio’nun iç mekanı şık ve kullanışlı. HB sekmenti olduğu için genelde küçük araç olarak tanımlanır fakat, aracın iç kısmına oturduğunuz geniş ve rahat oturma alanı emin olun ki sizin de dikkatinizi çekecektir. Kullanılan multimedia sistemindeki teknolojik olarak gelişmiş bir bilgi-eğlence sistemi, hem şöföre hem de yolculara eğlenceli anlar yaşatıyor. 

Renault Clio yakıt tüketim değerleri nedir?

Renault Clio yakıt tüketim değerleri 4,6 – 8,1 Aralığında geziniyor. Ortalama şehir içi kullanımda karma değerlerinin 6 Litre civarında olduğundan söz edebiliriz. Yani, her 100 KM yol yaptığınızda ortalama olarak 6 KM yakıt tüketirsiniz. Tabi ki bu oran trafiğin durumuna göre dur kalklarınıza ya da sürüş performansınıza göre küçük farklılıklar gösterebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Renault Megane Ötv’siz Fiyatı 2024 Haziran (Güncel RAKAMLAR)

Renault Clio Alınır mı?

Renault Clio segmentinin lideri konumunda. Çok geniş bir aileyseniz, küçük hacmi nedeniyle tabi ki farklı alternatiflere yönelmeniz gerekir. Fakat, iç hacmi benim için yeterli diyorsanız incelemeniz ve tercih etmeniz gereken ilk otomobil.

Renault Clio ÖTV’siz Fiyatlarına yönelik kapsamlı bir içerik yayınladık. Renault Clio Engelli indirimi konusunda aklınıza takılanları, sormak istediklerinizi bizlere YORUMLAR bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Yayınlamaktan ve yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Unutmayın, biz bizlikte güçlüyüz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

2018 yılında Engelli Araç alma çabalarım sırasında yaşadığım büyük zorlukları, bir başkasının yaşamasını engellemek adına bu platformu kurdum. Gönüllük esasıyla yürüdüğümüz bu yolda siz de bizimle iletişim kurarak aramıza katılabilirsiniz. BİZ BERABER GÜÇLÜYÜZ. Engelli Araç Platformu bir Engelsiz YAŞAM Girişimidir

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir